KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'Vzory.cz - právo a smlouvy'


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Vzory.cz - právo a smlouvy
Listování: [ 1 ]  2 | 3 další

13.09.2021 22:42

Vše, co potřebujete vědět, než vystavíte první fakturu


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/XWkoPZpUgcQ/]
Jestliže s podnikáním teprve začínáte a nejste plátcem DPH, vyplňujte na svých fakturách 5 údajů o vás a několik dalších informací o prodávaném zboží a odběrateli. Jestli už máte byznys zaběhnutý a stali jste se plátci DPH, patří na vystavené doklady další údaje - vaše faktury totiž zároveň slouží jako daňový doklad. Poznejte, co na […] Žádné související články.03.09.2021 11:42

Jaký je rozdíl mezi běžným účtem pro děti a pro dospělé?


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/KTlvXUkgwDc/]
Rádi byste svým nejmenším ukládali peníze na soukromé konto, aby měli peníze kdykoli po ruce? Využijte možností, které nabízí dětský účet: vytvoříte potomkům rezervu na horší časy, a navíc je naučíte s penězi hospodařit. Čím se účty pro juniory liší od běžných účtů pro dospělé? Zdroj: Mikes-Photography/ Pixabay Pokud chcete naučit děti základům finanční gramotnosti, vyplatí […] Žádné související články.

30.08.2021 10:28

Ovlivní věcné břemeno prodej nemovitosti?


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/Oio24GCE2w4/]
Kupujete nebo prodáváte nemovitost a zjistili jste, že je zatížena věcným břemenem? Co to vůbec je věcné břemeno, s jakými břemeny se můžeme u nemovitostí setkat a jak se jich dá zbavit? To vše zodpoví náš článek. Co je věcné břemeno Věcné břemeno omezuje vlastníka nemovitosti tak, že musí něco strpět, něco nesmí či […] Žádné související články.

20.07.2021 15:14

PR: Ja získat finance na pořízení bydlení pro děti


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/nTvyh3yiMw8/]
V každé rodině přijde chvíle, kdy se budou chtít děti osamostatnit a pořídit si vlastní bydlení. Tento krok není v mnoha případech vůbec lehký.  Pořízení domu nebo bytu vyžaduje dost značné finanční prostředky. Pokud nepatříte právě k nejbohatším lidem, pak budete muset řešit tuto situaci s větším předstihem. Pokud sami vlastníte nějakou nemovitost, pak může být variantou půjčka se […] Žádné související články.

27.05.2021 13:14

Jak změnit dodavatele energií? (pr)


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/1RKJ0fCthpU/]
Ceny plynu i elektřiny neustále rostou, stále více spotřebitelů se proto snaží najít způsoby, jak výdaje za energie snížit. Jednou z možností je změnit dodavatele elektřiny, což nicméně není vůbec jednoduché. Připravili jsme pro vás proto článek shrnující to hlavní, co byste měli vědět. Proč může být změna dodavatele výhodná? Dodavatelé se snaží na výhodnou cenou […] Žádné související články.

12.04.2021 12:42

Jaké jsou případy tzv. nutné obhajoby?


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/6_VXryTFNpo/]
Trestní řízení, jakožto prostředek ultima ratio právního řádu představuje výrazný zásah do základních práv a svobod osoby, proti níž je trestní stíhání vedeno. V jakých případech musí mít osoba obviněného, potažmo obžalovaného v trestním řízení obhájce? Obhájcem v trestním řízení může být dle § 35 odst. 1 zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (dále jen „trestní […] Žádné související články.

06.04.2021 10:00

Záznam v rejstříku trestů - Kdy a jakým způsobem lze požádat o „výmaz“?


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/zm5hqTYr7Mo/]
Vyslovením viny u pachatele trestného činu spolu s uložením trestu mnohdy nekončí následky trestu jeho vykonáním. Určité druhy trestů jsou po nějakou dobu nadále evidovány v rejstříku trestů. Jakým způsobem a po jaké době je možné soud požádat o zahlazení odsouzení? S požadavkem na doložení výpisu z rejstříku trestů se lze setkat v běžných životních situacích. Lze zmínit například […] Žádné související články.

04.04.2021 17:42

Společný návrh manželů na rozvod manželství


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/RFZRSfNSwOc/]
Jak na společný návrh na rozvod manželství? Předchozí článek (zde)  byl věnován vzoru návrhu na rozvod manželství, který je podáván jedním z manželů. Oproti předchozímu případu se společný návrh manželů na rozvod manželství vykazuje tím, že soud v souladu s ustanovením § 757 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občasnkého zákoníku (dále jen „OZ“) nezkoumá příčiny rozvratu manželství. […] Související články: Návrh na „klid řízení“ v řízení o rozvod manželství V každém řízení o rozvod manželství má soud vést manžele k jejich...

04.04.2021 17:42

Rozvod manželství - návrh podávaný jedním z manželů


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/z7XK89f_Rt0/]
Podmínky, za kterých soud rozvede manželství jsou vymezeny v ustanovení § 755 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku (dále jen „OZ“). Podle současné právní úpravy lze rozvod manželství rozlišit dle jeho průběhu na dva druhy, a to rozvod se zjišťováním příčin rozvratu manželství (laicky označován také jako rozvod sporný) a rozvod, při kterém soud […] Související články: Rozvod manželství - základní fakta Jedním ze způsobů zániku manželství je rozvod manželství. Zákon č....

06.03.2021 14:35

Stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů k povinnému testování zaměstnanců ve firmách


[http://feedproxy.google.com/~r/Vzorycz/~3/6SaBH1plYpA/]
Úřad pro ochranu osobních údajů poskytl své rámcové vyjádření k aktuální povinnosti testovat zaměstnance na přítomnost nákazy COVID-19. Jaké je tedy stanovisko tohoto úřadu? Zaměstnavatelé při plnění uložené povinnosti zajišťovat testování zaměstnanců na přítomnost nákazy COVID-19 zpracovávají osobní údaje ke splnění právní povinnosti, která se na ně vztahuje dle obecného nařízení. Pokud dochází ke shromažďování […] Žádné související články.

© 2021 - PERPETUM web design