KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'Asociace soukromého zemědělství ČR'


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Asociace soukromého zemědělství ČR
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 další
Zadání odpovídá celkem 183 stránek, zobrazit poslední stránku.

26.01.2020 02:00

Kdo vás krmí? My! Němečtí farmáři mají zelených regulací po krk


[http://www.asz.cz/cs/zpravy-z-tisku/evropska-unie/kdo-vas-krmi-my-nemecti-farmari-maji-zelenych-regulaci-po-krk.html]
Zemědělci v Německu se bouří proti připravované reformě zemědělství, která podle nich zavádí nová opatření na ochranu životního prostředí na jejich účet. Roste tak napětí mezi farmáři a ekologickými aktivisty, podle nichž má zemědělství na naši planetu devastující dopady. Protesty farmářů i ekologických aktivistů poznamenaly minulý týden zahájení tradičního zemědělského veletrhu Grüne Woche v Berlíně, který se pořádá už od roku 1926. V pátek vyjely do ulic německých měst tisíce traktorů a na mnoha místech zablokovaly dopravu.26.01.2020 02:00

V suché a teplé zimě rostliny dále vegetují a množí se hraboši


[http://www.asz.cz/cs/zpravy-z-tisku/rostlinna-vyroba-puda/v-suche-a-teple-zime-rostliny-dale-vegetuji-a-mnozi-se-hrabosi.html]
Suchá a v části republiky také velmi teplá zima sice zatím nemá zvlášť velké dopady na zemědělce, kteří přesto zveřejňují na portálu InterSucho nikterak povzbudivé zprávy. Hlásí, že rostliny kvůli teplu prakticky nepřerušily svou vegetaci, množí se hraboši i jinde, než kde škodili loni, a v některých regionech chybí v hlubší vrstvě voda. Pokud do jara nepřijde dostatek srážek, může současné sucho způsobit velké komplikace právě na jeho začátku, vyplývá z aktuálních poznatků zemědělců.

26.01.2020 02:00

Letošek je rokem zdraví rostlin, stát chce osvětu veřejnosti


[http://www.asz.cz/cs/zpravy-z-tisku/rostlinna-vyroba-puda/letosek-je-rokem-zdravi-rostlin-stat-chce-osvetu-verejnosti.html]
Letošní rok je podle usnesení valného shromáždění OSN Mezinárodním rokem zdraví rostlin. Státní instituce připravují řadu osvětových akcí o rostlinolékařství. Na jaře bude v Římě konference ministrů zemědělství, která má schválit novou celosvětovou strategii ochrany zdraví rostlin do roku 2030. Dnes to na tiskové konferenci oznámili zástupci českého ministerstva zemědělství. Podle údajů ministerstva klesla předloni spotřeba přípravků na ochranu rostlin aplikovaných na zemědělskou půdu meziročně o devět procent.

26.01.2020 02:00

Kompletní záznam z konference Pestrá krajina


[http://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/kompletni-zaznam-z-konference-pestra-krajina.html]
Na konferenci Pestrá krajina, kterou včera zorganizovala Asociace soukromého zemědělství ČR společně s Českou zemědělskou univerzitou v Praze, zavítalo téměř 400 účastníků, mezi nimiž nechyběli zástupci politické a akademické sféry, státní úředníci, starostové obcí, sedláci, studenti, ale i široká veřejnost. Pro ty z vás, na něž již v prostorách nové auly na ČZU nezbylo místo, případně jste zmeškali přímý přenos, je určen záznam z celé akce, kterou moderoval Václav Moravec. Podívat se na něj můžete níže v příloze.

26.01.2020 02:00

Konference Pestrá krajina: Inspirace selským rozumem


[http://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/konference-pestra-krajina-inspirace-selskym-rozumem.html]
Historicky první ročník konference na téma „Pestrá krajina“, kterou společně připravily Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) a Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU), byl nepochybně záslužný počin, a to z celé řady důvodů.

26.01.2020 02:00

Spálená Austrálie. Požáry zlikvidovaly téměř všechny unikátní ekosystémy na kontinentu


[http://www.asz.cz/cs/zpravy-z-tisku/ekologie/spalena-australie-pozary-zlikvidovaly-temer-vsechny-unikatni-ekosystemy-na-kontinentu.html]
Australské úřady odhadují, že požáry zpustošily více než 80 procent jedinečných ekosystémů, v nichž se vyskytuje nejméně 49 ohrožených živočichů a rostlin. Podle agentury Reuters do ohrožených druhů spadají také pagekon phyllurus cateae a drobná žába paropucha Pughova, jejichž domovy z poloviny zničil požár. Prohlédněte si snímky zkázy, které pořídila agentura Reuters.

26.01.2020 02:00

Konference Pestrá krajina: Inspirace selským rozumem


[http://www.asz.cz/cs/program-pestra-krajina/pestra-krajina-2019/konference-pestra-krajina-inspirace-selskym-rozumem.html]
Historicky první ročník konference na téma „Pestrá krajina“, kterou společně připravily Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) a Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU), byl nepochybně záslužný počin, a to z celé řady důvodů.

26.01.2020 02:00

Z českých zahrad mizejí ptáci


[http://www.asz.cz/cs/zpravy-z-tisku/ekologie/z-ceskych-zahrad-mizeji-ptaci.html]
Drastický úbytek hmyzu v posledních letech má zničující dopad zejména pro hmyzožravé ptáky. Ti mají obtíže shánět potravu a jejich počet tak dlouhodobě klesá. Podle evropských ornitologů by proto lidé měli začít přikrmovat ptáky celoročně, nejen v období zimy. Pomoct vymírajícím druhům ptáků může každý i sám doma. Jak na to, radí pražská botanická zahrada. Zimní přikrmování ptáků, podobně jako výroba ptačích budek, mají v Česku dlouhodobou tradici. V posledních letech navíc jejich význam a nezbytnost výrazně stoupá.

26.01.2020 02:00

„Průmyslového zemědělství máme dost!“ skandovaly desetitisíce lidí na berlínské demonstraci


[http://www.asz.cz/cs/zpravy-z-tisku/evropska-unie/prumysloveho-zemedelstvi-mame-dost-skandovaly-desetitisice-lidi-na-berlinske-demonstraci.html]
Na víkendové demonstraci v Berlíně požadovali protestující ukončení používání chemie v zemědělství a přechod na ekologický typ hospodaření, který by podporoval produkci šetrnou k přírodě, lidskému zdraví i globálními klimatu. Na desátém ročníku demonstrace s heslem Máme dost průmyslového zemědělství! se v Berlíně v sobotu sešlo více než 27 tisíc lidí. Byli mezi nimi konvenční i ekologičtí zemědělci, spotřebitelé, včelaři, chovatelé, kuchaři, pekaři, desítky organizací zastupujících ornitology, malé zemědělce a výrobce potravin. Shromáždili se zde lidé různého věku z celého Německa i dalších evropských států.

26.01.2020 02:00

MZe: Prostředky proti hrabošům bude možné aplikovat na půdu


[http://www.asz.cz/cs/zpravy-z-tisku/dulezita-sdeleni/mze-prostredky-proti-hrabosum-bude-mozne-aplikovat-na-pudu.html]
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) bude vypisovat opatření, kterými povolí aplikaci prostředků na hubení hlodavců přímo na povrch půdy. Tento postup bude možný, až se zveřejní podrobnosti povolení, mělo by to být nejpozději do konce února. Aplikace tzv. rodenticidů bude možná pouze na pozemcích, kde jsou hraboši přemnoženi natolik, že jejich populace překročila pětinásobek tzv. prahu škodlivosti, sdělil včera ČTK mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Inspektoři ústavu budou posuzovat situaci na konkrétních pozemcích.

© 2020 - PERPETUM web design