KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'PenízeNavíc.cz'


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server PenízeNavíc.cz
Listování: [ 1 ]  2 | 3 další

23.10.2021 02:07

Porovnání výpočtu důchodu v letech


[http://www.penizenavic.cz/clanky/porovnani-vypoctu-duchodu-v-letech]
Výpočtová formule důchodu se každoročně mění. Pro některé lidi k horšímu. Na praktickém příkladu si vypočítáme, že i občané s mírně podprůměrnou mzdou mohou mít při stejných vstupních údajích v roce 2018 nižší starobní důchod než občané, kteří odešli do důchodu již v roce 2010.23.10.2021 02:07

Proč je příjem z pronájmu tak výhodný?


[http://www.penizenavic.cz/clanky/proc-je-prijem-z-pronajmu-tak-vyhodny]
Hypotéku si dnes někteří žadatelé nevyřizují kvůli řešení vlastní bytové potřebě, ale za účelem koupě bytu či domu, který budou pronajímat. Jedná se o oblíbenou finanční investici. Příjem z pronájmu může mít přitom každý, tedy i živnostník, předčasný důchodce nebo předdůchodce. Jaké výhody přináší příjem z pronájmu?

23.10.2021 02:07

Hypotéka je závazek, ale i šance


[http://www.penizenavic.cz/clanky/hypoteka-je-zavazek-ale-i-sance]
Mnozí mladí lidé stojí před rozhodnutím, zdali si pořídit vlastní bydlení a zadlužit se na dlouhou dobu, nebo bydlet raději v nájmu a být svobodnější. Mnohdy je pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku výhodnější nejenom v dlouhodobém horizontu, ale i v krátkodobém.

23.10.2021 02:07

Daňové povinnosti u příjmu z pronájmu


[http://www.penizenavic.cz/clanky/danove-povinnosti-u-prijmu-z-pronajmu]
Pořízení další nemovitosti za účelem jejího pronájmu může být dlouhodobým zdrojem zajímavého příjmu a jedná se o oblíbené finanční rozhodnutí s ohledem na finanční zajištění v penzi. Výhodou je i relativně snadná daňová administrativa a nižší daňová povinnost než u příjmu ze zaměstnání nebo podnikání.

23.10.2021 02:07

Češi upřednostňují vlastní bydlení před nájmem


[http://www.penizenavic.cz/clanky/cesi-uprednostnuji-vlastni-bydleni-pred-najmem]
Praha, 12. října 2017 - Trend, který trvá už několik let. Češi preferují vlastní bydlení před nájmem. Má to samozřejmě přímou souvislost s nízkými úrokovými sazbami, které se drží již od roku 2014. Poptávka po nových bytech roste a prodávající mají žně, cena nemovitostí průměrně meziročně vzrostla o téměř 19 procent.

23.10.2021 02:07

V předdůchodu lze pracovat


[http://www.penizenavic.cz/clanky/v-predduchodu-lze-pracovat]
Dostatečně vysoké úspory na smlouvě o doplňkovém penzijním spoření umožňují čerpání předdůchodu. Při volbě předdůchodu je možné přestat dříve pracovat a přitom se vyhnout vysokému krácení u předčasného důchodu. Předdůchod je dynamický, neboť nepřináší žádné příjmové omezení.

23.10.2021 02:07

Vysoké příjmy a vdovský důchod jen 3 000 Kč


[http://www.penizenavic.cz/clanky/vysoke-prijmy-a-vdovsky-duchod-jen-3-000-kc]
Při splnění zákonných podmínek má vdova (vdovec) nárok na vdovský (vdovecký) důchod. Při průměrných příjmech však může vdovský důchod činit pouze 2 500 Kč. A kdy není vdovský důchod vůbec přiznán? Vlastní úspory a investice naproti tomu náleží v plné výši.

23.10.2021 02:07

Deset důvodů, proč myslet na penzi od první výplaty


[http://www.penizenavic.cz/clanky/deset-duvodu-proc-myslet-na-penzi-od-prvni-vyplaty]
V rodinných finančních plánech by v žádném případě nemělo chybět spoření a investování na penzi. Ideální je začít myslet na penzi již od prvního zaměstnání, stačí začít s nízkými částkami a ty v průběhu let zvyšovat dle aktuální finanční situace. Pouze na stát se rozhodně spoléhat nelze.

23.10.2021 02:07

Důchodové nástrahy živnostníků


[http://www.penizenavic.cz/clanky/duchodove-nastrahy-zivnostniku]
Vlastnímu zajištění na penzi by měli věnovat velkou pozornost zejména živnostníci. I při vyšších ziscích mají totiž státní důchody nižší než zaměstnanci pracující za minimální mzdu. Nejenom starobní důchod, ale i invalidní důchody. Jak je to možné?

23.10.2021 02:07

Pět otázek před čerpáním úvěru


[http://www.penizenavic.cz/clanky/pet-otazek-pred-cerpanim-uveru]
V některých případech může čerpání úvěru pomoci v podnikání nebo s vyřešením bytové situace, v jiných však je začátkem dlouhodobých finančních problémů. Každý úvěr je potřeba si dobře promyslet. Na které otázky je vhodné si před čerpáním úvěru odpovědět?

© 2022 - PERPETUM web design