KLÁVESKA.cz

Zprávy z kategorie 'Bydlení'


Zobraz nejnovější zprávy ze všech kategorií
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Bydlení Novinky.cz
DNES v 08:28

Proměňte starou půdu na stylové podkroví


Proměna půdy v obytné místo bývá zejména pro mladé páry jednou z cest k vlastnímu bydlení. Specifický prostor se šikminami kopírujícími tvar střechy ovlivňuje nejen dispozici oken a dveří, ale i výběr nábytku.
DNES v 06:28

Historická farma si po citlivé rekonstrukci uchovala svůj původní styl


Práce na rekonstrukci komplexu historických domů v oblasti Klein Karoo na jihu Jihoafrické republiky, jež dohromady tvoří jednu farmu, si rozdělili architekti z ateliérů ARRCC, SAOTA a Jaco Booyens Architects. Stavbám ve vinařské oblasti se dostalo odborníky vysoce ceněné péče, která zachovala původní...
28.07.2021 12:28

Tvarově nevšední stavbě dal architekt název Monitor


Malý dřevěný dům někdejších majitelů Pavlíny a Tomáše Reichelových v načervenalé barvě stojí na okraji Rajhradu. Ve srovnání s řadou jihomoravských domů byl ekonomicky velmi úspornou stavbou. Náklady na jeho pořízení by u větší vily sotva pokryly provedení fasád. Byť jde o komornější stavbu, tvarově...
28.07.2021 09:28

Sádrokarton šetří čas i peníze. Víte, k čemu všemu jej využít?


Sádrokarton je stavební materiál, který během posledních let prošel výrazným technologickým vývojem. Pyšní se hned několika užitečnými vlastnostmi. Je lehký, vysoce pevný a dokáže velmi dobře tepelně a zvukově izolovat. I přesto vzbuzuje tento materiál ve společnosti jistou nedůvěru. Existuje o něm...
všechno z Bydlení Novinky.cz

server Dům a zahrada
DNES v 01:14

Sýr na grilu: Jaké druhy jsou pro grilování vhodné a čím je dochutit


Grilovaný sýr rozhodně není jen náhradou masa pro vegetariány. Jde o skvělý doplněk k salátu či chuťovku k pivu nebo vínu, kterou si oblíbí snad každý. Při výběru toho správného druhu pro grilování se nemusíme omezit jen na hermelín a camembert.
DNES v 00:14

Proč si založit na zahradě kompost?


Proč je tak užitečné mít vlastní kompost na zahradě a nebude nám tam příliš zapáchat? Budeme se o něj muset složitě starat? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v tomto článku.
28.07.2021 12:14

Co byste měli vědět o klimatizaci před jejím nákupem?


Klimatizace v bytě či domě je řešení, které je nejen velmi pohodlné, ale také stále populárnější. Abychom však co nejlépe vybrali klimatizaci dostupnou na trhu, vyplatí se nejprve seznámit se s principem domácí klimatizace a dozvědět se něco více o její podstatě. Co byste měli vědět před nákupem?
28.07.2021 01:14

Inspirace: Jak si poradit s malým obývákem


Na rozdíl od ložnice, kam se nám musí vejít postel určitých rozměrů a jinak to nejde, nám obývací pokoj dává při výběru nábytku volnější ruku. Ohromná stěna s televizí a sedací souprava s dvěma křesly se zde už dávno nevyžadují. V malém obýváčku by pak ostatně ani nebylo k hnutí.
všechno z Dům a zahrada

server Bydlení Idnes
DNES v 00:28

Někdo to rád horké v Malibu. Podívejte se na dům herce Jacka Lemmona


Cihlová konstrukce, odlišná od většiny plážových domů v Malibu, odkazuje na tradiční stavby a zároveň demonstruje otevřenou eleganci a ležérnost slavného plážového města. Tak si to přál její majitel, slavný Jack Lemmon, který při přestavbě domu pečlivě dohlížel na každý detail.
DNES v 00:28

Rodiče postavili nemocnému synovi dům na skále. Je krásný a soběstačný


Manželé Nandi a Karel Kosterovi z jihoafrické Pretorie se s nevídaným elánem pustili do stavby nového domova. Jejich syna trápily vážné zdravotní obtíže a jediným jeho přáním byla úleva od nemoci. Lékaři doporučovali opustit město a žít v co nejčistším prostředí. A tak se i stalo.
28.07.2021 00:28

Dokáže všechno: moderní byt, rekonstrukci mlýna i covidovou přístavbu


Nejen podle velkých projektů se pozná velký architekt. Ač v posledních letech získal uznání za několik stěžejních realizací občanských staveb, může se Jakub Žiška pochlubit mimořádně rozmanitou tvorbou, v níž nescházejí pozoruhodné projekty určené na bydlení.
28.07.2021 00:28

Herečka Dita Hořínková spí v komoře. Byt zaplnila radostí ze života


V jedné z nejrušnějších ulic v Praze kousek od Karlova náměstí je byt plný stromů. Bydlí v něm rodina muzikálové herečky Dity Hořínkové. Své „doupě“ v korunách stromů tu mají i její dva synové, dětské filmové hvězdy Filip Antonio a Viktor Antonio.
všechno z Bydlení Idnes

server Bydlet.cz
DNES v 00:28

Světový týden kojení: víte, co je mléčná banka?


Mateřské mléko je považováno za jakousi „první imunizaci“. Dítěti dává všechny živiny, které potřebuje pro zdravý růst a vývoj, a to ve složení přesně odpovídajícím jeho věku. Na rozdíl od umělé kojenecké výživy obsahuje navíc protilátky, jež miminko
28.07.2021 22:28

Budovy musí být úspornější, je třeba zrychlit renovace, Je na to Česko připravené?


Evropská komise v polovině července zveřejnila sadu klimaticko-energetické legislativy v rámci balíčku „Fit-for-55“, jehož hlavním cílem je snížení emisí do roku 2030 o 55 % oproti roku 1990. Řada návrhů se dotýká také sektoru budov. K těm nejzásadnějším
28.07.2021 21:28

Recept na křupavou dobrotu: olivové spirálky z česnekového těsta


Nejprve si smícháme droždí, cukr a teplé mléko. Promícháme a necháme cca 15 minut vzejít kvásek. Poté promícháme i mouku, sůl, prášek do pečiva, olivový olej a prolisovaný česnek s připraveným kváskem. Dále přidáme 100 ml teplé vody a zpracujeme řidší těs
27.07.2021 21:28

Vyletněte si ložnici, aby se vám dobře a zdravě spalo


V létě nám často komplikují spánek vyšší teploty a dřívější svítání, proto se vyplatí přizpůsobit ložnici tomuto nadcházejícími období. Pomůže vám stínicí technika, chladivé materiály i volba těch správných barev...
všechno z Bydlet.cz

server BydlímeKvalitně.cz
27.07.2021 19:42

Druhy tepelných izolací aneb jak zateplit rodinný dům?


Efektivita vytápění, snížení nákladů vynaložených na energie - dvě zásady moderního bydlení. Jak jich docílit a jaké máme na současném trhu možnosti zateplení?
25.07.2021 10:42

Grilovat na balkóně? Dá se to, ale má to svá pravidla


Milujete grilované dobroty, ale nemáte svou vlastní zahradu, kde byste si to náležitě užívali? Grilovat můžete i na balkóně, jen se z toho nesmí stát sousedská noční můra. Podívejte se, jak si vychutnat oblíbené jídlo, a přitom nevyvolat spory s okolím.
24.07.2021 14:42

Jak vybrat zahradní houpačku: zaměřte se na materiály a robustnost


Každý si rád na vlastní zahradě udělá pohodičku. A spousta dospělých se houpe stejně tak ráda jako děti. Pokud uvažujete o pořízení zahradní houpačky, udělejte si radost. Jen se podívejte na naše tipy, jak ji správně vybrat.
23.07.2021 08:35

I malá zahrada může být velkým královstvím. Prozradíme, jak na to


Vždycky jste si přáli velkou nebo aspoň takovou normální zahradu, ale osud vás zavál někam, kde máte k dispozici jen pár metrů čtverečních? Bez obav, i tady si můžete udělat svou oázu klidu. Máme pro vás užitečné tipy!
všechno z BydlímeKvalitně.cz

server Útulně.cz
14.07.2021 00:00

BLOG Fandimámám: Pomoc se vždy najde


Přestěhovat se na nové místo a nikoho v okolí neznat je někdy dost velký stres. Člověk se sám sebe ptá: Co když se něco stane? Kdo mi pomůže?
12.05.2021 00:49

BLOG Fandimámám: Nový domov - jak sbalit všechno a rychle


Možná jste byli v situaci, kdy jste se museli stěhovat, a možná ne. Já jsem se stěhovala už párkrát, a přesto jsem se nepoučila dostatečně.
02.05.2021 00:28

BLOG Olgy Porrini: Místo, kde jsme doma, je jen jedno!


Jistě si vzpomenete, kolikrát jste se cítili třeba v dětství na některém místě osamoceni, smutní a opuštění?
27.03.2021 00:56

Nahlédnout do jejich ložnic či obýváků a pokochat se. Podívejte se, jak bydlí slavní


Bydlení slavných
všechno z Útulně.cz

server ÚtulnýDům.cz
19.05.2021 11:56

Víte, které typy roštů a matrací se spolu nesnesou? Pozor na nejčastější chyby


Na našem trhu existuje velmi pestrá nabídka roštů a matrací. I když nás ovšem mnohdy reklamní slogany lákají na to, abychom si své místo pro spánek zkombinovali zcela libovolně, skutečnost je o něco složitější. Špatnou kombinací roštu a matrace si totiž můžete připravit nejednu bezesnou noc.
28.04.2021 09:28

Přeneste podmanivou atmosféru Provence do své koupelny


Výborné víno, úchvatná krajina, hory, moře, slunce, teplo, pohoda, radost, syté barvy, levandule, omamná vůně a také působivý styl. To je Provence, oblast ležící v jihovýchodní části Francie. Milujete ji? Přeneste si její podmanivou atmosféru do koupelny a vychutnávejte si její kouzlo každý den.
26.03.2021 15:28

Provence přímo ve vaší ložnici


Na jihu Francie je rozkládá kouzelná oblast zvaná Provence. Moře, krásné pláže, teplé vnitrozemské počasí a také rozlehlé levandulové pole. Vůně a fialová barva jsou pro Provence naprosto typické. Přeneste si kouzlo jižní Francie i do vaší ložnice.
16.02.2021 12:21

4 výhody plynových kotlů aneb proč je využívat v domácnosti?


Zajímá vás, jak vlastně plynový kotel funguje, na co si při jeho výběru dát pozor a co na něm naopak oceníte? Čtěte pozorně a zjistěte jejich přednosti pro vytápění domácnosti, ale i ohřev vody. Pořízení kotle je jednou z větších investic, tak ji pořádně promyslete.
všechno z ÚtulnýDům.cz

server Nábytek, interiér, doplňky - dobremag.net
19.03.2021 03:49

Vsunúť alebo naložiť?


Možno najnenápadnejšou, ale o to dôležitejšou časťou nábytkových korpusov je chrbát (alebo taktiež „zadná stena“). Okrem dizajnu nábytku má chrbát značný vplyv na jeho pevnosť, stabilitu a uhlopriečnu súmernosť (uhlopriečna súmernosť je dôležitá vždy, avšak bezpodmienečne napríklad pri nábytku...
19.03.2021 03:49

Aké posuvné dvere sú stabilnejšie?


Klasické posuvné dvere pre vstavané skrine sú skonštruované z 3 hlavných častí - z dverí, vnútornej výplne dverí a pojazdových koliesok resp. pojazdového systému. Všetky tieto 3 hlavné komponenty sú dôležitou časťou „skladačky“, bez ktorých by posuvné dvere nefungovali vôbec, fungovali by zle, alebo...
19.03.2021 03:49

Ako určiť hĺbku vstavanej skrine?


Jednou z najzákladnejších otázok pri návrhu a konštrukcii vstavanej skrine - či už ide o vstavané skrine vyrábané svojpomocne - plne v réžii domáceho majstra, alebo o skrine dodávané na kľúč od jedného z množstva výrobcov, je jej hĺbka. Pri svojpomocnej výrobe je hĺbka vstavanej skrine dôležitý údaj,...
19.03.2021 03:49

Poctivá vstavaná skriňa svojpomocne


Rozhodol som sa pre svojpomocnú výrobu poctivej vstavanej skrine. Poctivá je v tom, že jej nechýba spodné ani horné dno, oba boky a ani zadný chrbát zo sololitu. Vo vnútorných priestoroch poličiek nezavadzajú žiadne plastové spojovacie montážne podpery - ľudovo nazývané „komandorky“ - všetko som...
všechno z Nábytek, interiér, doplňky - dobremag.net

server In bydlení lidovky.cz
všechno z In bydlení lidovky.cz

server O Bydlení.cz
všechno z O Bydlení.cz

server Môjdom.sk
všechno z Môjdom.sk

server Životní styl.cz
všechno z Životní styl.cz

server Životní styl
všechno z Životní styl

server O bytech a lidech
všechno z O bytech a lidech

server Trendy bydlení.cz
všechno z Trendy bydlení.cz

server Svět bydlení
všechno z Svět bydlení

server Anuk blog.com
všechno z Anuk blog.com

server Hemmet.sk
všechno z Hemmet.sk
© 2021 - PERPETUM web design