KLÁVESKA.cz

Zprávy z kategorie 'Bydlení'


Zobraz nejnovější zprávy ze všech kategorií
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Bydlení Novinky.cz
DNES v 12:14

Soutěž o nejlepší design vyhrála růžová houpačka vsazená do „Trumpovy zdi”


Vypadá to jako akt roztomilé nenásilné rebelie, jenž však v sobě nese velice silné poselství. A to nezůstalo bez pozornosti. Trojice zářivě růžových houpaček prostrčených skrz zeď, kterou na americko-mexické hranici postavili na popud dnes již bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, se poprvé...
DNES v 09:14

Starý pražský byt splňuje po úpravě požadavky moderního života, místo dvou pokojů má tři


Na počátku spolupráce bylo přání investora žít v bytovém domě postaveném ve funkcionalistickém slohu. Ve spolupráci s 0,5 Studiem se nalezení podařilo. Byt se nachází v domě z roku 1938 na pražských Vinohradech od inženýra Františka Troníčka (mimo jiné spoluautora rondokubistické Legiobanky).
DNES v 06:14

Černá kostka je ve skutečnosti výjimečným plovoucím domem


Dům, který pluje na jednom z kanálů v nizozemském Amsterdamu, navrhli architekti z tamního ateliéru i29. Je součástí nově vytvořené plovoucí vesnice nazvané Schoonschip, kterou tvoří dohromady 46 plovoucích domů. Tento patří k nejvýraznějším, nepochybně i díky černé, dřevem obkládané fasádě, která...
21.01.2021 12:14

Na výstavě EXPO 2020 mohou od pátku návštěvníci poprvé navštívit Pavilon Udržitelnosti


Zájemci o tematiku trvale udržitelného designu a technologií si mohou rezervovat místa k návštěvě v pátek (22. ledna) otevíraného Pavilonu Udržitelnosti na světové výstavě EXPO 2020, jež se koná v Dubaji. Jeho oficiální název zní Terra Pavilion, tedy Pavilon Země, a navrhli jej architekti uznávaného...
všechno z Bydlení Novinky.cz

server Bydlet.cz
DNES v 11:35

Lednové odlehčené recepty: pestrý zeleninový dip


Čím si obohatit téměř jakýkoliv pokrm? Maso, brambory, chipsy, tortilly? Poctivým zeleninovým dipem! V tom našem se skrývají rajčata, papriky, cibule, česnek, cuketa, lilek, mrkev, zázvor a z dochucovadel také jablečný ocet.
21.01.2021 22:35

Lednové odlehčené recepty: špenátová polévka se zastřeným vejcem


Máte slabost pro neodolatelnou vůni špenátu a česneku? Když ještě přidáte zeleninový vývar, cibuli, bílé víno, smetanu a vejce, hnedle se můžete těšit na dokonale vyváženou polévku. Zvládne ji uvařit také kuchař-začátečník.
21.01.2021 21:35

Domácí dílna z garáže? Dostatek světla, kvalitní izolace a účelné rozmístění nářadí


Současné chladné teploty příliš neholdují práci venku. Česko je ovšem zemí kutilů, kteří svému oblíbenému koníčku holdují i v zimě. Ideálním útočištěm je pro ně v těchto měsících zejména garáž.
21.01.2021 11:35

Hypotéky utržené ze řetězu


Podle včera zveřejněných dat serveru hypoindex.cz, která lze brát jako aproximaci na konci měsíce zveřejňovaných oficiálních dat ČNB, byl objem nově poskytnutých hypoték (včetně refinancování) v loni prosinci meziročně vyšší o těžko uvěřitelných 64 %.
všechno z Bydlet.cz

server Dům a zahrada
DNES v 00:56

Co sypat ptáčkům do krmítek a čím jim naopak můžeme ublížit


Nevhodná strava neprospívá ani lidem, ptáky však může zahubit mnohem rychleji. Drobky slaných housek, chleba, nebo dokonce plesnivé zbytky potravin představují pro opeřence velké nebezpečí. Co tedy v zimě ptáčkům nabídnout?
21.01.2021 00:56

Inspirace: Krásná a praktická koupelna beze spár


Údržba koupelny bývá náročná nejen kvůli vlhkosti, ve které se snadno množí bakterie, ale hlavně kvůli spárám mezi dlaždicemi a obkladačkami. Pojďme se trochu blíže podívat na možnosti stěrek a štuků, s jejichž pomocí se spárám v koupelně zcela vyhneme.
20.01.2021 01:42

Mango zpomaluje stárnutí a pomáhá při nespavosti


Voňavé a sladké mango patří k nejchutnějším exotickým plodům. Jeho měkká, žlutá dužina obsahuje masivní porci vitaminu C a betakarotenu, které omlazují pokožku a působí blahodárně na náš imunitní systém. Ten by si měl zejména v zimním období hýčkat každý z nás. Tak to pojďme zkusit s mangem.
19.01.2021 20:35

Chcete mít opravdu zdravou zeleninu? Vypěstujte ji ze semínek!


Řada pěstitelů ví, že není nic lepšího než domácí úroda voňavých rajčat, paprik nebo třeba cuket. A úplně nejlepší jsou ty vypěstované přímo ze semínek. Stojí to sice trochu času a námahy, ale výsledek stojí za to.
všechno z Dům a zahrada

server BydlímeKvalitně.cz
21.01.2021 13:00

Trendy v bydlení na rok 2021: Na co se můžeme těšit?


Trendy každý rok přicházejí a odcházejí. Některé si lidé tak oblíbí, že se stanou nadčasovými a udrží se i po delší dobu. Rok 2021 je charakteristický nestárnoucí klasikou i novými kousky. Na co všechno se můžeme těšit a co by nemělo chybět v našich domác
21.01.2021 13:00

Aviváž: Zvládne toho víc, než si myslíte. Pomůže se zaseklým zipem i mytím oken


Změkčí a zjemní prádlo, ale dokáže toho mnohem víc. Máme pro vás několik zajímavých tipů, jak aviváž využít i jinak než jako prací prostředek.
19.01.2021 09:00

Nejlepší recepty z rýmovníku: Vyrobte si sirup, mast nebo nosní sprej


Okouzlí vás příjemnou vůní a překvapí vás svými zázračnými účinky. Poznejte s námi rýmovník a využijte jeho léčivou sílu na maximum. Máme pro vás pár tipů a receptů, jak na to!
18.01.2021 11:00

5 chyb, které děláme při zařizování bytu: Pozor na pastel a "umělecká" díla


Ať už národní povaha existuje, či ne, faktem je, že třeba francouzské pokojíky se sobě podobají víc než ty skandinávské. Platí to ale i o chybách, které při bydlení děláme. Jaké jsou ty největší české prohřešky?
všechno z BydlímeKvalitně.cz

server Útulně.cz
31.12.2020 03:28

Nejčastější chyby, které děláme v přípravě ryb: Letos o Vánocích se jich vyvarujte


Vaření
18.12.2020 00:56

Jak vyzdobit vánoční stůl: 15 nápadů, které vás zaručeně inspirují


Vánoční stolování
30.11.2020 07:35

Zvelebování bytu v době pandemie? Neshody při rekonstrukci často vyústí v rozchod


Budování domova
19.10.2020 00:14

Kožená křesla, bílé kuchyně a avantgardní pokoje: Jak si zařídili bydlení slavní


Volný čas, Zábava, Celebrity
všechno z Útulně.cz

server ÚtulnýDům.cz
02.12.2020 13:35

Vysoké účty za teplo a teplou vodu? Již brzy mohou být minulostí


Ohřev vody je nemalou výdajovou položkou rodinného rozpočtu, ve vyspělých zemích se navíc významně podílí na emisích skleníkových plynů produkovaných domácnostmi. Dobrou zprávou je, že jak účty za teplou vodu, tak emise skleníkových plynů lze snadno významně snížit.
02.12.2020 12:35

Nevýhody tepelných čerpadel? Za problémy často stojí špatný výběr


I na trhu s tepelnými čerpadly dochází k podvodům, zákazník kupující nový zdroj tepla tak nemá záruku toho, že tepelné čerpadlo bude bezporuchové, dosahovat slíbeného výkonu, hlučnosti, případně na něj sežene v budoucnosti náhradní díly. Tento problém má celoevropský rozsah, nejedná se tedy o „výsadu“...
02.11.2020 10:00

Tepelné čerpadlo vzduch/voda, které boří vše, co jste se doposud o čerpadlech dočetli


Zoufáte si nad nabídkou tepelných čerpadel vzduch/voda, která jsou schopna dodat velký objem levného tepla i při nízkých venkovních teplotách? Zdá se, že bez kompromisu to nejde, ať už jde o úroveň provozního hluku, výkon či počáteční investice. Stejné dilema jako vy řeší domácnosti i firmy v...
02.11.2020 10:00

Hit letošní zimy? Kamna na dřevěné peletky!


Pořád jste to odkládali a teď už je skoro pozdě. Venku převzal vládu podzim, vládne tam sychravé počasí. Nejvyšší čas vyřešit vytápění domova. Pokud vaše srdce touží po krbových kamnech, máme pro vás tip na kamna, která jsou hitem letošní zimy. Kamna na dřevěné peletky!
všechno z ÚtulnýDům.cz

server In bydlení lidovky.cz
30.05.2020 12:35

VIDEO: Prototyp nové rakety firmy SpaceX explodoval na testovací rampě. Nikdo se nezranil


Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX v sobotu explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou...
30.05.2020 12:35

Bylo to podobný jako s komoušema, říká o koronakrizi Petr Fiala z Mňágy a Žďorp


Rozhodli se nevzdat. Kapela Mňága a Žďorp koronakrizi čelila nebývalou aktivitou a hýřila nápady. Odehrála sérii streamovaných koncertů, každý jiný a každý s nějakým nápadem. Není divu, že Petr Fiala na poslední měsíce vzpomíná téměř s nadšením.
30.05.2020 12:35

Balkánští bratři si kvůli viru zavírají hranice. Spor mezi Černá Horou a Srbskem graduje


Byl to poslední bratrský svazek na troskách bývalé Jugoslávie. V roce 2006 se ale Černá Hora od Srbska odtrhla a od té doby míří každý jinam - Černohorci na Západ, Srbové pošilhávají po Rusku a Číně. Mezi oběma zeměmi gradují spory, které vyústily v rozmíšku o otevírání hranic po ústupu koronavirové...
30.05.2020 12:35

Osoby zadržené kvůli smrti 39 Vietnamců čelí obvinění z pašování lidí


Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití.
všechno z In bydlení lidovky.cz

server Bydlení Idnes
30.05.2020 00:56

V dětském pokoji se postel snadno promění i na domeček či obchod


Sylvie požádala o pomoc s návrhem prvního pokoje pro svou rok a půl starou dcerku designérky Jindřišku Sokolovou a Michaelu Jankovou. Obě mají malé děti, práce je tak nejen těšila, ale mohly také zužitkovat své zkušenosti ze života. Proměna byla fotografována pro časopis Domov.
29.05.2020 00:28

Poradna architekta: jak z panelákového 2+1 vytvořit prosvětlené 3+1


Vytvoření další místnost v bytě je vázané na řadu věci, dvě však bývají prioritní, a to počet oken a celková plocha. Čtenář Petr má štěstí, k dispozici je v jeho případě obojí.
29.05.2020 00:28

Dům s nejlepším kinem na světě majitel opouští. Věří, že kupce najde


Dům Chalfont Manor v anglickém hrabství Buckinghamshire je na prodej v přepočtu za 248 milionů korun. Součástí nemovitosti je špičkové domácí kino Steinway, které stálo 30 milionů korun.
28.05.2020 00:49

Žít spíš vedle sebe než spolu. Sourozenci si postavili zvláštní chatu


Instruktorka jógy a její bratr zubař si postavili na rodinném pozemku dvojchatu. Dům nedaleko mexického jezera Pátzcuaro je pro ně splněným snem a místem, kde se mohou nerušeně věnovat svým koníčkům.
všechno z Bydlení Idnes

server O Bydlení.cz
29.05.2020 10:35

jkjjk28.05.2020 02:49

Test testovaci


Perex clanku test
28.05.2020 01:28

Test testovaci


Perex clanku test
18.04.2020 03:49

Velikonoční zvyky a tradice


Velikonoce jsou spojeny s různými obyčeji a zvyky. V různých koutech České republiky se provádí různé obyčeje, které ale postupně ať chceme, nebo ne pomalu mizí. Stále je populární barvení vajíček, malování kraslic, pletení žil a tatarů, karabáčů z vrbového proutí, pečení mazanců, perníčků, už méně...
všechno z O Bydlení.cz

server Môjdom.sk
20.05.2020 02:28

Prístavba kuchyne: 5 krokov k presvetlenému priestoru, ktorý vyhovuje celej rodine


Rekonštrukcia zle postavenej prístavby znamenala pre Ellie a Nicka možnosť vytvoriť nový, na mieru šitý priestor pre rodinu a pre dvoch ušatých miláčikov.
20.05.2020 01:14

Rady a tipy pred výberom chladničky s mrazničkou


Bez chladničky by sme boli dnes stratení, a preto je bez pochýb najlepšou kamarátkou každej domácnosti. Nové modely ponúkajú dostatok priestoru, možnosť optimálneho nastavenia teploty a vlhkosti i nezanedbateľnú úsporu energie.
19.05.2020 01:42

Súťaž Interiér roku: Unikátny minimalistický byt, aký ste ešte nevideli


Minimalistický byt na okraji Prahy s rozlohou 52 m2 a predzáhradkou s výmerou 25 m2 reaguje na užívateľov aktívny život, trávenie času v divokej prírode a jeho záujem o súčasné technológie. Unikátny dizajn spája oboje.
19.05.2020 01:42

Inšpirujte sa a vyberajte: 50 vecí v 4 interiérových štýloch do vašej kúpeľne


Vynovte si kúpeľňu a stavte na moderné trendy. Inšpirujte sa našimi tipmi na zariadenie a doplnky a spravte si z nej dokonalé útočisko na relax.
všechno z Môjdom.sk

server Životní styl.cz
04.05.2020 03:56

Lze přeprogramovat náš mozek?


Všichni vnímáme, že emoce jsou nakažlivé- to znamená, že když chceme, aby se někdo v našem okolí cítil dobře, musíme ze všeho nejdříve přivést do pohody sami sebe…Teď je na místě otázka? Děláme to? Snažíme se nebo plyneme životem se svou špatnou náladou často s negativními emocemi.
04.05.2020 03:56

Je možné nakreslit 100 karikatur za 100 minut? Přijďte pomoci.


Přichází vrchol pražské jarní výstavní sezóny - jarní veletrhy ABF s čele s FOR HABITAT a s nimi i jedinečná šance vidět na vlastní oči světový rekord, nebo se přímo osobně zúčastnit. Dovozce cejlonských čajů a delikátní kávy, společnost MIX-TEE, si letos připravila skutečnou lahůdku - pokus...
04.05.2020 03:56

STEELCASE - Amerika, která patří profíkům


Americký výrobce nábytku Steelcase, který pohltil několik světových značek mezi nimi např. německý Werndl, patří k lídrům v oblasti moderního, konstrukčně i designově novátorského kancelářského nábytku.
04.05.2020 03:56

Co jste nevěděli o přírodních vůních


Máte problém s klasickými parfémy? Bolí vás z nich hlava? Možná nastal čas seznámit se světem přírodních vůní, které nabízejí jednoduché složení a jasný směr. O co méně jsou podbízivé, o to více nesou osobnost toho, kdo je nosí.
všechno z Životní styl.cz

server Životní styl
17.04.2020 04:56

Když kouzlí designeři


Zkoušeli jste někdy namalovat obrázek do prostoru? Myslíte, že to nejde? Chyba lávky. Švédská designerská skupina FRONT popírající svými výtvory všechny možné fyzikální zákony, zahodila papíry a své vize črtá ve vzduchu o sto šest.
17.04.2020 04:56

Centrální vysavače - luxujte jenom s hadicí


Úklid patří k činnostem, které vykonáváme většinou z povinnosti a nikoli z lásky. Například takové vysávání. Patří k nejméně oblíbeným domácím pracím a důvodů, proč tomu tak je, bývá mnoho: hluk, vířící se prach, těžký přístroj…
17.04.2020 04:56

Balsamico - víno, které má říz


Ač bychom měli počínající předvánoční shon trochu osladit, tentokrát ho okyselíme. Řeč bude o octu, byť velmi lahodném… aceto balsamico.
17.04.2020 04:56

Polský nábytek pod německou taktovkou


„Ta židle má popraskané dřevo - možná to chtělo víc ohoblovat nebo nalakovat, šroubky křivě nasazené a dost trčí, jedna noha křivá, takže se židle houpe.... a jsou dost od lepidla nebo čeho.“ Jiná paní píše: „Šla jsem reklamovat židli, protože nebyla celá nalakovaná, ale jen upatlaná od lepidla.
všechno z Životní styl

server Nábytek, interiér, doplňky - dobremag.net
16.03.2020 17:21

Vsunúť alebo naložiť?


Možno najnenápadnejšou, ale o to dôležitejšou časťou nábytkových korpusov je chrbát (alebo taktiež „zadná stena“). Okrem dizajnu nábytku má chrbát značný vplyv na jeho pevnosť, stabilitu a uhlopriečnu súmernosť (uhlopriečna súmernosť je dôležitá vždy, avšak bezpodmienečne napríklad pri nábytku...
16.03.2020 17:21

Aké posuvné dvere sú stabilnejšie?


Klasické posuvné dvere pre vstavané skrine sú skonštruované z 3 hlavných častí - z dverí, vnútornej výplne dverí a pojazdových koliesok resp. pojazdového systému. Všetky tieto 3 hlavné komponenty sú dôležitou časťou „skladačky“, bez ktorých by posuvné dvere nefungovali vôbec, fungovali by zle, alebo...
16.03.2020 17:21

Ako určiť hĺbku vstavanej skrine?


Jednou z najzákladnejších otázok pri návrhu a konštrukcii vstavanej skrine - či už ide o vstavané skrine vyrábané svojpomocne - plne v réžii domáceho majstra, alebo o skrine dodávané na kľúč od jedného z množstva výrobcov, je jej hĺbka. Pri svojpomocnej výrobe je hĺbka vstavanej skrine dôležitý údaj,...
16.03.2020 17:21

Poctivá vstavaná skriňa svojpomocne


Rozhodol som sa pre svojpomocnú výrobu poctivej vstavanej skrine. Poctivá je v tom, že jej nechýba spodné ani horné dno, oba boky a ani zadný chrbát zo sololitu. Vo vnútorných priestoroch poličiek nezavadzajú žiadne plastové spojovacie montážne podpery - ľudovo nazývané „komandorky“ - všetko som...
všechno z Nábytek, interiér, doplňky - dobremag.net

server O bytech a lidech
všechno z O bytech a lidech

server Trendy bydlení.cz
všechno z Trendy bydlení.cz

server Svět bydlení
všechno z Svět bydlení

server Anuk blog.com
všechno z Anuk blog.com

server Hemmet.sk
všechno z Hemmet.sk
© 2021 - PERPETUM web design