KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'Příroda.cz'Příroda.cz


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Příroda.cz
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 další
Zadání odpovídá celkem 15 stránek, zobrazit poslední stránku.

25.10.2024 08:35

Vřes obecný - přísada do piva, koště, okrasa a lék v jednom


[https://www.priroda.cz/clanek/vres-obecny-okrasa-koste-prisada-do-piva-a-lek-v-jednom/]
Vřes obecný nebo taky břes, břasa, erika, řes, jindavec, chvojčina, břesňák, hnidavec, hyndavec, modrý rozchod, suchotinka, vřes skotský nebo vědecky Calluna ( z řeckého výrazu pro zametání) vulgaris (latinsky obyčejný) nesloužil jen pro okrasu a k zametání, pomůže i s některými neduhami vašeho těla. Ve středověku se používal i k výrobě piva, místo chmele.



24.10.2024 11:49

Co sova ví – nové poznatky o nejtajemnějších ptácích světa


[https://www.priroda.cz/clanek/recenze-knihy-co-sova-vi-nove-poznatky-o-nejtajnejsich-ptacich-sveta/]
Hlavně díky tomu, že se jedná o noční ptáky byly a jsou sovy opředeny mnohým tajemstvím a mýty. Vědci některá z nich pro člověka odtajnili teprve nedávno. Tahle kniha od Jennifer Ackermanové vám poodhalí fakta o sovím nočním životě, tichém letu a hlavě s „lidskou tváří“.

21.10.2024 12:56

Nejen přírodě není jedno, jestli použiješ toaleťák, kapesníček nebo vlhčený ubrousek


[https://www.priroda.cz/clanek/nejen-prirode-neni-jedno-jestli-pouzijes-toaletak-kapesnicek-nebo-vlhceny-ubrousek/]
Právě tyto věci nejčastěji nacházíme pří toulkách přírodou. Ano, když musíš, tak musíš. Ale proboha aspoň to po sobě zahrab a příště buď připraven, ať to tu po tobě nezůstane roky. Není totiž jedno jestli použiješ toaleťák, kapesníček nebo vlhčený ubrousek.

16.10.2024 09:07

Bylinky pomáhající při stresu


[https://www.priroda.cz/clanky.php?detail=3699]
Slovo stres je v dnešní době skloňováno až příliš často. Není divu. Doba je rychlá, všechno je třeba mít hned, z filmů frčí co nejrychlejší zápletka, u knih se člověk neptá, o čem jsou, ale jak jsou dlouhé. Informace se dají najít na internetu, stejně tak komunikace probíhá přes telefony a sociální sítě. Dávno už jsou pryč doby, kdy člověk čekal na jeden dopis klidně i měsíce. Zrychlený život s sebou ale nutně přináší i komplikace v podobě zvýšeného stresu, což se mnohokrát odráží na našem zdraví.

15.10.2024 08:21

Víme, že klimatická změna probíhá. Chceme ji řešit? Polovina z nás ji ještě nezaznamenala


[https://www.priroda.cz/clanek/klimaticka-zmena-vyzkum-opatreni-v-krajine/]
Na jaře letošního roku probíhal výzkum, který zjišťoval jak česká veřejnost vnímá klimatickou změnu a s ní související opatření v krajině. Drtivá většina z nás si klimatickou změnu uvědomuje. Pouze 3 % lidí si myslí, že k ní vůbec nepřispívá člověk. Ovšem polovina z nás klimatickou změnu ve svém okolí prý ještě nezaznamenala. Pomůže si krajina sama? Co takhle nové přehrady, omezit vstup na Sněžku, výrazně snížit stavy spárkaté zvěře? To je jen nepatrný výčet otázek na které výzkum odpovídá.

09.10.2024 07:56

Bylinky pro náš žlučník


[https://www.priroda.cz/clanek/bylinky-pro-nas-zlucnik/]
Žlučník je vcelku drobný nenápadný orgán uložený v pravém podžebří těsně pod játry. Pokud žijeme zdravě, většinou o něm vůbec nevíme, jelikož tvorba i vyprazdňování žluči probíhá bez našeho vědomí. Jakmile však přijdou potíže, dokáže pořádně potrápit. Pojďme se tedy podívat, jaké bylinky nám v takovém případě mohou pomoci.

08.10.2024 14:14

Myslivci: „Ochranářům nevadí vlci v ohradách s hospodářskými zvířaty, ale norování ano. Proč?“


[https://www.priroda.cz/clanek/myslivci-ochranarum-nevadi-vlci-v-ohradach-s-hospodarskymi-zviraty-ale-norovani-ano-proc/]
Vláda schválila novelu zákona o myslivosti, jejíž hlavním cílem je redukce přemnožené zvěře. Jedna z věcí, která zatím z novely vypadla, je zákaz norování. Díky pozměňovacím návrhům se do novely ale možná dostane. Jiří Janota, předseda Českomoravské myslivecké jednoty, v jednom z rozhovorů norování přirovnává k decimování hospodářských zvířat vlky. Jaký je v tom rozdíl?

07.10.2024 16:07

Jiří Hulcr: “Kůrovec není ten hlavní problém kůrovcové kalamity”


[https://www.priroda.cz/clanek/jiri-hulcr-kurovec-neni-ten-problem/]
Každý bude bránit svůj oblíbený druh. Může se zdát, že nejinak tomu je i u Jiřího Hulcra, předního světového odborníka na kůrovce z Floridské univerzity v USA. Pojďme se s ním podívat do lesa a najít, v čem je problém kůrovcových kalamit, když to není kůrovec.

03.10.2024 16:56

Přehrada Nové Heřminovy - organizace chtějí efektivnější variantu, ministerstvo odmítá zjistit, která to je


[https://www.priroda.cz/clanek/prehrada-nove-herminovy-organizace-chteji-efektivnejsi-variantu-ministerstvo-odmita-zjistit-ktera-to-je/]
Brzy po povodních v roce 1997 se začala plánovat protipovodňová opatření na řece Odře, která mají pomoci ochránit obce po jejím toku. Tím nejzásadnějším má být přehrada Nové Heřminovy. Proč ani po téměř třiceti letech nestojí? Přinášíme přehled dění.

02.10.2024 15:35

Bylinky pro podzimní období


[https://www.priroda.cz/clanek/bylinky-pro-podzimni-obdobi/]
V září nás ještě obvykle potká tzv. babí léto s příjemnými teplotami a stále poměrně dlouhými večery, ale říjen už se obvykle přihlásí se svými typickými plískanicemi, deštíky a studeným větrem, a listopad nezůstává pozadu. Jelikož je podzim časem přípravy na zimu, dozrává poslední ovoce a úroda, a příroda se chystá ke spánku. Ne tak člověk, který mnohdy pokračuje v zajetém tempu, odpojený od přírody, a ignorující přirozené přírodní cykly. To sebou mnohdy přináší neduhy v podobě zdravotních obtíží. Které bylinky nám tedy mohou usnadnit průchod podzimním obdobím?





© 2024 - PERPETUM web design