KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'Ekolist.cz'Ekolist.cz


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Ekolist.cz
Warning: Undefined variable $akt_strona in /www/hosting/klaveska.cz/www/index.php on line 208

Warning: Undefined variable $akt_stranka in /www/hosting/klaveska.cz/www/inc/listovani.php on line 9

Warning: Undefined variable $akt_stranka in /www/hosting/klaveska.cz/www/inc/listovani.php on line 23

Warning: Undefined variable $akt_stranka in /www/hosting/klaveska.cz/www/inc/listovani.php on line 39
Listování: předcházející  | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 [ 177 ]  178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 další
Zadání odpovídá celkem 298 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.
Warning: Undefined variable $akt_stranka in /www/hosting/klaveska.cz/www/inc/listovani.php on line 205

20.02.2025 20:35

České automobilky navrhly v Bruselu dočasné zastavení další regulace odvětví


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceske-automobilky-navrhly-v-bruselu-docasne-zastaveni-dalsi-regulace-odvetvi]
Zástupci českých automobilek a výrobců dílů Evropské komisi navrhli dočasné moratorium na další regulaci automobilového průmyslu v Evropě. Komise by také měla odstranit pokuty za neplnění zpřísněných emisních limitů pro vyráběná auta. Po jednání v Bruselu to na síti LinkedIn uvedl výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu Zdeněk Petzl, který se zúčastnil středeční schůzky v rámci strategického dialogu k autoprůmyslu v Bruselu.



20.02.2025 20:35

Na Srí Lance vykolejil vlak po srážce se stádem slonů, zabil šest z nich


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-sri-lance-vykolejil-vlak-po-srazce-se-stadem-slonu-zabil-sest-z-nich]
Vlak na Srí Lance dnes vykolejil poté, co narazil do stáda slonů. Nikdo z pasažérů se nezranil, šest chobotnatců ale zemřelo, napsal web stanice BBC. Incident se odehrál časně ráno poblíž přírodní rezervace u města Habarana severovýchodně od metropole Kolombo.

20.02.2025 20:35

Otevřel se příjem žádostí z Nové zelená úsporám


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/otevira-se-prijem-zadosti-o-financni-podporu-na-usporne-renovace-domu-z-nzu]
Otevírá se příjem žádostí o finanční podporu pro domácnosti na úsporné renovace domu z programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Tradiční program přináší letos dvě hlavní změny, a to, že peníze budou všem žadatelům poskytnuty předem a zároveň na všechny projekty se zateplením je možné získat výhodný úvěr, uvedlo ministerstvo životního prostředí. Nová výzva pro žadatele se spoustila dnes a potrvá do 20. února příštího roku.

20.02.2025 19:35

Farmáři navrhují změnu dotací a méně byrokracie, vizi představí politikům


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/farmari-navrhuji-zmenu-dotaci-a-mene-byrokracie-vizi-predstavi-politikum]
Zemědělci a potravináři navrhují změnu dotační politiky, snížit byrokracii, více investovat do zpracování surovin přímo v Česku a více chránit domácí producenty před konkurencí ze třetích zemí. Zmíněná opatření podle nich zajistí dlouhodobou stabilitu, konkurenceschopnost a udržitelnost českého zemědělství. Svůj plán dnes zástupci nevládních zemědělských organizací představili na jednání premiéru Petru Fialovi (ODS), následovat mají politici z dalších stran.

20.02.2025 13:30

Ostravské koksovny investují do dalších ekologických opatření


[https://ekolist.cz/cz/publicistika/civilizace/ostravske-koksovny-investuji-do-dalsich-ekologickych-opatreni]
Zástupci města Ostravy a společnosti OKK Koksovny podepsali 13. února 2025 dodatek k dohodě o spolupráci v oblasti životního prostředí se zaměřením na omezování znečišťování ovzduší. Tomu kroku předcházela jednání zástupců obou subjektů, směřující k dalšímu zlepšování situace ve městě. Společnost se nyní zavázala k dalším investičním opatřením, jež přispějí ke zlepšení situace v Ostravě.

20.02.2025 12:28

Arnika a Zelený kruh: Novela zákona o ochraně přírody může chránit i lidské zdraví


[https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/arnika-a-zeleny-kruh-novela-zakona-o-ochrane-prirody-muze-chranit-i-lidske-zdravi]
Z novely zákona o ochraně přírody a krajiny je podle ekologických organizací zásadní ta část, která zlepší ochranu vzrostlých stromů ve městech. Ty jsou klíčové pro ochranu lidí před důsledky klimatické změny.

20.02.2025 12:28

Tání ledovců za poslední desetiletí výrazně zrychlilo, uvádí mezinárodní studie


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tani-ledovcu-za-posledni-desetileti-vyrazne-zrychlilo-uvadi-mezinarodni-studie]
Tání ledovců za poslední desetiletí dramaticky zrychlilo, svět tak přichází o zdroje sladké vody a hladiny oceánů se kvůli tomu zvyšují. Vyplývá to z rozsáhlé mezinárodní studie, jejíž výsledky ve středu zveřejnil odborný magazín Nature.

20.02.2025 12:28

Krajská agrární komora na Vysočině odsoudila neetické zacházení se zvířaty


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/krajska-agrarni-komora-na-vysocine-odsoudila-neeticke-zachazeni-se-zviraty]
Krajská agrární komora na Vysočině (KAK) se distancuje a nesouhlasí s neetickým zacházením se zvířaty, které na záběrech sdílel spolek Zvířata nejíme. Podporuje vyšetření těchto případů Státní veterinární správou (SVS) a připravuje vzdělávání těch, kteří se zvířaty pracují. V dnešní tiskové zprávě to sdělil předseda komory Jaroslav Michal. Kvůli zveřejněným záběrům nařídilo ministerstvo zemědělství mimořádné kontroly u chovatelů zvířat. Už dřív se kontrolami na základě záběrů zabývala veterinární správa.

20.02.2025 11:21

Sněmovna možná zakáže používání zařízení na maření přebytečné energie


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/snemovna-mozna-zakaze-pouzivani-zarizeni-na-mareni-prebytecne-energie]
Sněmovna možná zakáže používání zařízení na maření přebytečné energie pod hrozbou až pětimilionové sankce. Předpokládá to pozměňovací návrh ministra průmyslu a obchodu Lukáše Vlčka (STAN), který dnes hospodářský výbor doporučil připojit k novele energetického zákona zvané lex plyn. Poslanecká předloha má přispět k rychlejší výstavbě paroplynových elektráren, povolovací procesy by mohla zkrátit až o pět let. Paroplynové zdroje by měly zajistit dostatečnou kapacitu pro výrobu elektřiny při útlumu uhlí.

20.02.2025 07:14

Deset dní zbývá do uzavření letošní výzvy národního programu ČSOP Ochrana biodiverzity


[https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/deset-dni-zbyva-do-uzavreni-letosni-vyzvy-narodniho-programu-csop-ochrana-biodiverzity]
Národní program Českého svazu ochránců přírody Ochrana biodiverzity již téměř 30 let podporuje drobné projekty na mapování a ochranu přírody a její propagaci. Pomáhá spolkům, kteří nechtějí (nemohou, neumějí) jít do „velkých“ projektů za statisíce či milióny, přesto mají zajímavé nápady, zajímavé cíle a nějakou tu korunu na jejich realizaci by potřebovali. Každoročně takto Česká svaz ochránců přírody díky několika donátorům podpoří přes stovku různorodých projektů v hodnotě kolem 4 miliónů korun. Bude mezi nimi letos u ten váš? To záleží jen na Vás. Na podání projektů je ještě čas do 2. března.





© 2025 - PERPETUM web design