KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'E15'E15


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server E15
Listování: předcházející  | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 [ 150 ]  151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 další
Zadání odpovídá celkem 680 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

14.02.2025 19:49

O desetitisíce korun méně. Na řadu domácností tvrdě dopadne konec školkovného a slev


[https://www.e15.cz/domaci/o-desetitisice-korun-mene-na-radu-domacnosti-tvrde-dopadne-konec-skolkovneho-a-slev-1422329]
Mnohé zaměstnance i OSVČ letos čeká citelné osekání pravidelných příjmů. V daňovém přiznání za rok 2024 už není možné uplatnit některé daňové slevy a odpočty. Především rodiny s malými dětmi tak odvedou státu až o desítky tisíc korun více, než hradily dosud. Změny přinesl vládní úsporný balíček, který zcela ruší školkovné a slevu na studenta. Mění také slevu na manželku či manžela.  



14.02.2025 19:49

Česká spořitelna přidává AI asistenta do aplikace. Hey, George poradí s financemi


[https://www.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/ceska-sporitelna-pridava-ai-asistenta-do-aplikace-hey-george-poradi-s-financemi-1422356]
Česká spořitelna zahájila pilotní provoz nové funkce Hey, George, která v mobilní bankovní aplikaci slouží jako digitální poradce. V současné fázi ji testuje přibližně 100 tisíc klientů, během letošního roku by se však měla rozšířit na všechny zákazníky. Banka si od nového nástroje slibuje zjednodušení orientace v bankovních službách a personalizované poradenství.

14.02.2025 18:49

Čínská invaze do Česka: 7 nových značek aut, které mohou šokovat trh


[https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/cinska-invaze-do-ceska-7-novych-znacek-aut-ktere-mohou-sokovat-trh-1422170]
Evropský automobilový trh prochází revolucí. Do Česka i dalších zemí míří nové značky, které mohou výrazně zamíchat kartami – a hlavně cenami. Hlavní nápor přichází z Číny, kde automobilky jako BYD, aktuálně největší výrobce elektromobilů na světě, nebo Zeekr, prémiová značka koncernu Geely, chystají masivní expanzi. Sází na nižší ceny, moderní technologie a agresivní strategii. Podívejte se jaké značky momentálně vstupují na evropský trh a které expanzi chystají.

14.02.2025 18:49

Levná přestavba na camper: Dacia Bigster nabídne mobilní ložnici za pár tisíc


[https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/levna-prestavba-na-camper-dacia-bigster-nabidne-mobilni-loznici-za-par-tisic-1422354]
Rumunská automobilka představila příslušenství, které vlajkovou loď promění v obytný vůz. Originální vestavba přitom nestojí majlant, píše Auto.cz.

14.02.2025 17:49

Mnichov: Von der Leyenová sklidila potlesk, Vance vlažnou reakci. Mluvil hlavně o migraci


[https://www.e15.cz/zahranicni/mnichov-von-der-leyenova-sklidila-potlesk-vance-vlaznou-reakci-mluvil-hlavne-o-migraci-1422352]
Americký viceprezident J. D. Vance dnes na Mnichovské bezpečnostní konferenci prohlásil, že svoboda slova v Evropě ustupuje. V projevu vyzval evropské politiky, aby více naslouchali svým občanům. Většinu svého vystoupení věnoval kritice evropských poměrů, zatímco válku na Ukrajině zmínil pouze okrajově. To kontrastuje s očekáváním mnoha médií, která předpokládala, že Vance nastíní americkou vizi cesty k míru na Ukrajině.

14.02.2025 16:49

Teplický dům tajemného podnikatele s ruskou stopou vyhořel. Místo vyšetřuje kriminálka


[https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/teplicky-dum-tajemneho-podnikatele-s-ruskou-stopou-vyhorel-misto-vysetruje-kriminalka-1422349]
V noci ze čtvrtka na pátek v Teplicích vyhořela jedna z nemovitostí patřících do portfolia firem vlastněných rusko-kazašským byznysmenem Danielem Bakaevem. Web e15 minulý týden upozornil na jeho finanční potíže, podnikatel má po splatnosti závazky v objemu desítek milionů korun, mimo jiné i vůči největší tuzemské bance – České spořitelně.

14.02.2025 16:49

AI účinně napomáhá diagnostikovat rakovinu prsu, v budoucnu by mohla dál posloužit zdravotnictví


[https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/ai-ucinne-napomaha-diagnostikovat-rakovinu-prsu-v-budoucnu-by-mohla-dal-poslouzit-zdravotnictvi-1421858]
Umělá inteligence může proměnit poskytování zdravotní péče. Od zlepšení diagnostiky a prevence až po personalizovanou medicínu nabízejí technologie založené na AI nové možnosti, které mohou zachraňovat životy nebo ulevit přetíženému českému zdravotnictví. V tuzemsku se AI využívá zejména v radiologii a stává se zde ceněným nástrojem. V oblasti mamodiagnostiky se technologie osvědčila v roli takzvaného třetího čtení, které dále zvyšuje přesnost a rychlost diagnóz.

14.02.2025 15:49

Postkomunistické státy bohatnou, Německo slábne. Jak se do roku 2033 změní obchodní vztahy světa?


[https://www.e15.cz/ekonomika/postkomunisticke-staty-bohatnou-nemecko-slabne-jak-se-do-roku-2033-zmeni-obchodni-vztahy-sveta-1422345]
Za vlnou inflace v Evropě nebyla chamtivost podniků. Postkomunistické země střední a východní Evropy bohatnou, do roku 2033 se výrazně změní obchodní toky mezi státy a regiony. Podívejte se na sedm klíčových grafů týdne, které jsme pro vás připravili.

14.02.2025 15:49

Čeští držitelé kryptoměn se dočkali, od soboty mohou inkasovat zisky bez obav z berňáku


[https://www.e15.cz/kryptomeny/cesti-drzitele-kryptomen-se-dockali-od-soboty-mohou-inkasovat-zisky-bez-obav-z-bernaku-1422289]
Držitelé bitcoinu a dalších kryptoměn budou od zítřka danit zisky z prodeje virtuálních měn stejně jako akcie. Účinnosti nabyde nový zákon, který dlouholeté držitele digitálních mincí vyvazuje z daňové povinnosti.

14.02.2025 14:42

Postkomunistické státy bohatnout, Německo slábne. Jak se do roku 2033 změní obchodní vztahy světa?


[https://www.e15.cz/ekonomika/postkomunisticke-staty-bohatnout-nemecko-slabne-jak-se-do-roku-2033-zmeni-obchodni-vztahy-sveta-1422345]
Za vlnou inflace v Evropě nebyla chamtivost podniků. Postkomunistické země střední a východní Evropy bohatnou, do roku 2033 se výrazně změní obchodní toky mezi státy a regiony. Podívejte se na sedm klíčových grafů týdne, které jsme pro vás připravili.





© 2025 - PERPETUM web design