KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'E15'E15


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server E15
Warning: Undefined variable $akt_strona in /www/hosting/klaveska.cz/www/index.php on line 208

Warning: Undefined variable $akt_stranka in /www/hosting/klaveska.cz/www/inc/listovani.php on line 9

Warning: Undefined variable $akt_stranka in /www/hosting/klaveska.cz/www/inc/listovani.php on line 23

Warning: Undefined variable $akt_stranka in /www/hosting/klaveska.cz/www/inc/listovani.php on line 39
Listování: předcházející  | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 [ 26 ]  27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 další
Zadání odpovídá celkem 718 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.
Warning: Undefined variable $akt_stranka in /www/hosting/klaveska.cz/www/inc/listovani.php on line 205

20.10.2025 06:07

Demokracie slábne i na Západě. Žebříček ukazuje nečekané propady v zemích OECD


[https://www.e15.cz/zahranicni/geopolitika/demokracie-slabne-i-na-zapade-zebricek-ukazuje-necekane-propady-v-zemich-oecd-1428130]
Demokracie ustupuje po celém světě. Podle údajů Economist Intelligence Unit klesl od roku 2014 průměrný index demokracie o 0,38 bodu. Ústup svobod a občanských práv se netýká jen rozvojových zemí, ale zasahuje i některé vyspělé státy OECD. Které země jsou nejvíce postiženy a proč důvěra občanů v demokratické instituce citelně slábne? Index sleduje, do jaké míry mohou občané svobodně volit, užívat občanské svobody a účinně participovat na politickém dění. Pohybuje se od 0 do 10, přičemž 10 znamená nejvyšší úroveň demokracie. 



20.10.2025 00:56

5 chyb ve správě firemních aut. Co vás stojí čas i peníze a jak to změnit?


[https://www.e15.cz/radce/5-chyb-ve-sprave-firemnich-aut-co-vas-stoji-cas-i-penize-a-jak-to-zmenit-1428061]
Řídit firemní vozový park není nic snadného. Fleet manažer je plánovač, hasič problémů, účetní i analytik v jedné osobě. Každý den řeší desítky úkolů a nečekaných situací. Jeden řidič ztratí doklad o tankování, druhý hlásí poruchu, třetímu končí STK – a do toho se blíží uzávěrka měsíčního vyúčtování. Jak si tuhle práci výrazně usnadnit a jakých chyb se vyvarovat?

19.10.2025 19:14

S poklesem dávek na bydlení přijdou lidé až o tisíce korun. Důvodem je vládní rozhodnutí


[https://www.e15.cz/domaci/s-poklesem-davek-na-bydleni-prijdou-lide-az-o-tisice-korun-duvodem-je-vladni-rozhodnuti-1428167]
Říjnový pokles tabulkových částek, takzvaných normativních nákladů na bydlení, které určují výši pomoci od státu, připraví řadu lidí o peníze. Stropy od začátku měsíce snížilo ministerstvo práce a sociálních věcí, opatření začalo platit spolu s novou superdávkou. Ta slučuje příspěvek a doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí a přídavky na děti. Dopady na domácnosti sleduje Asociace občanských poraden (AOP) a některé neziskové organizace.  

19.10.2025 16:35

Byznys, investoři i živnostníci čekají změnu. Od dividendové renty po menší regulaci a návrat peněz od státu


[https://www.e15.cz/videoporady/co-vam-ne-uteklo/byznys-investori-i-zivnostnici-cekaji-zmenu-od-dividendove-renty-po-mensi-regulaci-a-navrat-penez-od-statu-1428173]
Nadosmrti rentiérem. Žebříček nejvýnosnějších dividendových akcií USA slibuje spásu. Šéfové Monety, Deloitte i Penty radí nové vládě: Zrušte přebujelou regulaci, jinak se Česko nepohne. Zvyšování odvodů živnostníků skončí, Schillerová jim chce vrátit peníze zpětně. Miliarda během dvou týdnů. Klienti Air Bank se poprali o mediální klenot skupiny PPF.Podívejte se na přehled nejzajímavějších článků uplynulého týdne.

19.10.2025 14:28

Stovky lidí demonstrovaly kvůli plánovanému převzetí životního prostředí Motoristy


[https://www.e15.cz/domaci/stovky-lidi-demonstrovaly-kvuli-planovanemu-prevzeti-zivotniho-prostredi-motoristy-1428174]
Na Hradčanském náměstí v Praze se v neděli sešly stovky lidí, kteří protestovali proti tomu, aby ministerstvo životního prostředí ve vznikající vládě obsadilo hnutí Motoristé. Podle ekologů i vědců by nominace předsedy Motoristů Petra Macinky znamenala popření klimatických závazků Česka a ohrozila ochranu přírody. Prezidenta Petra Pavla vyzvali, aby jmenování odmítl.

19.10.2025 12:28

Vláda projedná rozšíření pravomocí investičních fondů


[https://www.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/vlada-projedna-rozsireni-pravomoci-investicnich-fondu-1428172]
Investiční společnosti a fondy by mohly nově nakupovat a spravovat nevýkonné pohledávky či úvěry z jiných fondů. Počítá s tím návrh novely zákona o investičních společnostech a investičních fondech, kterou bude ve středu projednávat vláda. Návrh přináší i limity pro poskytování úvěrů, přísnější pravidla řízení rizik a opatření pro lepší likviditu fondů. Změny vycházejí z evropské směrnice a mají vstoupit v platnost v dubnu 2026.

19.10.2025 10:49

Hořící ministerstva, svržený prezident, desítky mrtvých. Gen Z vede ve světě vlnu protivládních protestů


[https://www.e15.cz/zahranicni/geopolitika/horici-ministerstva-svrzeny-prezident-desitky-mrtvych-gen-z-vede-ve-svete-vlnu-protivladnich-protestu-1428171]
Mladí lidé od Madagaskaru po Peru přestali čekat na změnu. Generace Z, narozená zhruba mezi lety 1995 a 2010, se zvedla proti vládám, které podle ní selhávají. Demonstrace spojuje hněv z korupce, nerovnosti a nečinnosti politiků. Redakce e15 zpracovala žebříček nejvýraznějších protestů mladých z posledních týdnů. 

19.10.2025 08:42

Bitcoin podle analytiků míří k novému rekordu


[https://www.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/bitcoin-podle-analytiku-miri-k-novemu-rekordu-1428170]
Navzdory nedávnému propadu pod 108 tisíc dolarů zůstávají analytici vůči bitcoinu optimističtí. Nejrozšířenější kryptoměna by se podle nich mohla už v závěru roku vrátit nad hranici 120 tisíc dolarů a atakovat dosavadní rekord 125 tisíc. Pomáhá jí historicky silné čtvrté čtvrtletí i přetrvávající zájem institucionálních investorů. Uvedli to analytici a obchodníci oslovení ČTK.

19.10.2025 06:14

Macinka jako ministr životního prostředí? Díky povolenkám může nabídnout voličům autovoucher


[https://www.e15.cz/nazory-a-analyzy/macinka-jako-ministr-zivotniho-prostredi-diky-povolenkam-muze-nabidnout-volicum-autovoucher-1428160]
Česká zahraniční politika bude i nadále řízena dvojicí silných hráčů – Andrejem Babišem a prezidentem Petrem Pavlem –, kteří se zaměřují na posilování pozic Česka v EU a NATO. Tato dynamika má klíčový vliv i na českou energetiku, zejména na otázky týkající se výstavby jaderných bloků, dekarbonizace a využívání evropských fondů. Jak se bude Česko vyrovnávat s nároky EU a jaký bude další směr pro energetickou bezpečnost země?

19.10.2025 06:14

Americké vládní škrty ohrožují účast Česka na vesmírných misích


[https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/americke-vladni-skrty-ohrozuji-ucast-ceska-na-vesmirnych-misich-1428139]
Přes oceán začal boj o české vesmírné projekty. S tím, jak USA vstoupily do  shutdownu, tedy do nového fiskálního roku bez schváleného rozpočtu, jsou ohroženy i zdroje pro agenturu NASA. Návrh prezidenta Trumpa snížit její rozpočet o osm miliard dolarů znamená výrazné omezení spolupráce s jejím evropským protějškem, ESA. V seznamu společných misí, které by byly zmraženy, jmenuje ESA hned tři s českou účastí. 





© 2025 - PERPETUM web design