KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'E15'E15


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server E15
Listování: předcházející  | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 [ 82 ]  83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 další
Zadání odpovídá celkem 689 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

14.03.2025 11:56

Jistota v Trumpově chaosu? Cena zlata na světových trzích pokořila další rekord


[https://www.e15.cz/byznys/jistota-v-trumpove-chaosu-cena-zlata-na-svetovych-trzich-pokorila-dalsi-rekord-1423084]
Cena zlata v pátek stoupla na nový rekord, když překonala hranici 3000 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Kolem 10:45 cena komodity rostla o 0,7 procenta na 3011,80 dolarů (69 600 korun) za troyskou unci. Investoři jsou podle agentury Reuters stále nervóznější z vyhlídky, že napětí mezi USA a EU eskaluje poté, co sedmadvacítka přijala odvetná opatření proti plošným americkým clům na ocel a hliník.



14.03.2025 10:56

Česká pošta prohloubila ztrátu na půl miliardy, může za to nepodařený prodej hlavní budovy


[https://www.e15.cz/byznys/ceska-posta-prohloubila-ztratu-na-pul-miliardy-muze-za-to-nepodareny-prodej-hlavni-budovy-1423081]
Česká pošta loni podle předběžných výsledků hospodařila se ztrátou kolem 1,25 miliardy korun, což je o půl miliardy více než o rok dříve. Důvodem zhoršení výsledku je především neuskutečněný plánovaný prodej budovy hlavní pošty v Praze, který měl vynést zhruba 1,4 miliardy korun. Sdělil to generální ředitel Miroslav Štěpán.

14.03.2025 10:56

EU chystá nový balíček vojenské pomoci Ukrajině, vybavení má mít hodnotu 40 miliard eur


[https://www.e15.cz/valka-na-ukrajine/eu-chysta-novy-balicek-vojenske-pomoci-ukrajine-vybaveni-ma-mit-hodnotu-40-miliard-eur-1423076]
Evropská unie navrhuje nový balíček vojenské pomoci pro Ukrajinu, jehož hodnota by letos mohla dosáhnout až 40 miliard eur (přibližně bilion korun). Podle dokumentu, který má k dispozici ČTK, jde o návrh v rámci iniciativy šéfky unijní diplomacie Kaji Kallasové. Balíček by měl zahrnovat širokou škálu vybavení, od dělostřelecké munice po systémy protivzdušné obrany. Jeho cílem je demonstrovat podporu Ukrajině, která již třetím rokem čelí ruské invazi.

14.03.2025 08:56

Oživení trhu pokračuje, poskytnuté hypotéky v lednu rostly o 13 procent


[https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/oziveni-trhu-pokracuje-poskytnute-hypoteky-v-lednu-rostly-o-13-procent-1423073]
Banky a stavební spořitelny v lednu poskytly hypotéky v celkové hodnotě 25,5 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 13 procent. Stejným tempem vzrostly i nové úvěry bez refinancování, které dosáhly 21,1 miliardy korun. Úrokové sazby v lednu mírně klesly, v průměru ze 4,78 na 4,72 procenta. Tyto údaje vycházejí ze statistik Hypomonitoru České bankovní asociace, který zahrnuje data všech bank a spořitelen nabízejících hypotéky na českém trhu.

14.03.2025 05:49

Pád S&P 500 děsí investory. Je už čas nakupovat? Vítězem této akciové zabijačky budou nudné firmy


[https://www.e15.cz/nazory-a-analyzy/pad-s-p-500-desi-investory-je-uz-cas-nakupovat-vitezem-teto-akciove-zabijacky-budou-nudne-firmy-1423069]
Začátkem roku investoři takřka jednomyslně sázeli na pokračování amerického „excepcionalismu“. Hospodářství USA expandovalo v minulém roce tempem 2,8 procenta, a mohutně tak překonávalo eurozónu. Navíc se na trhu zformoval konsenzus, že nástup Donalda Trumpa ekonomickou výjimečnost Spojených států ještě více posílí. Daňové škrty a deregulace měly vystřelit dynamiku amerického HDP nad tři procenta. Správci peněz si až opožděně uvědomili, že s politikou nové administrativy jsou spojena i rizika.

14.03.2025 05:49

Už bylo dost dotací na toastový chleba. Vedle Onsemi přivedeme další velké investory, říká ministr průmyslu Vlček


[https://www.e15.cz/rozhovory/uz-bylo-dost-dotaci-na-toastovy-chleba-vedle-onsemi-privedeme-dalsi-velke-investory-rika-ministr-prumyslu-vlcek-1423066]
Za české obchodní zájmy se tento týden ve Spojených státech snažil lobbovat ministr průmyslu Lukáš Vlček. Ať už ve Washingtonu při setkání s vládním představitelem pro otázky obchodu, nebo v texaském Austinu, kam dovezl desítky českých podnikatelů na technologický festival SXSW a setkal se také se šéfem společnosti Onsemi, která chystá v Rožnově jednu z historicky největších investic v Česku. „Na cestě jsou i další velké investice. Dejte mi ještě pár týdnů nebo měsíců a my přijdeme s dalšími relativně velkými věcmi,“ říká Vlček.

14.03.2025 00:49

IN CATERING radí, jak naplánovat dokonalou svatbu


[https://www.e15.cz/radce/in-catering-radi-jak-naplanovat-dokonalou-svatbu-1422872]
Svatební den patří k nejdůležitějším okamžikům v životě. Aby vše proběhlo hladce a bez starostí, je klíčové důkladné plánování. IN CATERING, přední česká cateringová společnost s téměř 30letou tradicí, sdílí osvědčené tipy, které vám z vaší svatby pomohou udělat nezapomenutelný zážitek. Od výběru ideálního data přes dokonalé místo až po menu šité na míru – každý detail hraje svou roli. Jaké jsou aktuální trendy a co dnes páry nejčastěji preferují?

14.03.2025 00:49

Prop trading: Nejrychlejší cesta k obchodování s velkým kapitálem


[https://www.e15.cz/radce/prop-trading-nejrychlejsi-cesta-k-obchodovani-s-velkym-kapitalem-1423038]
Jeho počátky sahají do 80. let, dnešní podoba proprietárního obchodování je však v něčem zcela jiná - vyzkoušet si ji může každý a obchodovaný kapitál není skutečný. Zisky však skutečné jsou a mnohdy sahají do milionů. Jak moderní prop trading funguje vám popíšeme v tomto článku.

13.03.2025 21:35

ONLINE: Putin příměří nechce, ale bojí se to říct přímo Trumpovi, myslí si Zelenskyj


[https://www.e15.cz/valka-na-ukrajine/online-putin-primeri-nechce-ale-boji-se-to-rict-primo-trumpovi-mysli-si-zelenskyj-1387694]
Ruský prezident Vladimir Putin podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připravuje odmítavou reakci na návrh příměří, ale bojí se to říct přímo americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Zelenskyj to uvedl ve čtvrtek večer s tím, že Rusko požaduje v rámci příměří podmínky, jejichž cílem je klid zbraní odložit nebo mu zabránit. Spojené státy čekají, jak se Rusko vyjádří k jejich návrhu na uzavření okamžitého 30denního příměří. Ukrajina s ním souhlasila po úterních jednáních v saúdskoarabské Džiddě. Šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak uvedl, že Ukrajina nepřistoupí na zamrzlý konflikt s Ruskem.

13.03.2025 20:21

ONLINE: Přijal Putin návrh na příměří na Ukrajině? Ani světová média si nejsou jista


[https://www.e15.cz/valka-na-ukrajine/online-prijal-putin-navrh-na-primeri-na-ukrajine-ani-svetova-media-si-nejsou-jista-1387694]
Světová média se neshodují v tom, jak se ve čtvrtek ruský prezident Vladimir Putin postavil k návrhu příměří na Ukrajině. Podle amerického listu The Wall Street Journal (WSJ) příměří zatím odmítl, naopak deník Ukrajinska pravda či britská BBC upozorňují, že Putin položil spoustu otázek a že příměří spojuje s vyřešením příčin, které k válce vedly. Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) pak uvedl, že klid zbraní šéf Kremlu spojil s rozsáhlými podmínkami. 





© 2025 - PERPETUM web design