KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'Vitalia.cz - Váš průvodce zdravým životem'Vitalia.cz - Váš průvodce zdravým životem


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Vitalia.cz - Váš průvodce zdravým životem
Listování: předcházející  | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 [ 54 ]  55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 další
Zadání odpovídá celkem 90 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

18.09.2024 06:28

O stavu ledvin vypovídá množství kreatininu v krvi. Pokud je ho moc, nefungují správně


[https://www.vitalia.cz/clanky/kreatinin-hodnoty-vysetreni/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Kreatinin je tělu přirozená látka, která vzniká ve svalech z kreatinfosfátu a kreatinu. Poté přechází do krve a je přefiltrována ledvinami do moči. Množství kreatininu v krvi závisí na funkčnosti ledvin a objemu svalové hmoty. Pokud pacient trpí onemocněním ledvin, hromadí se mu kreatinin v krvi. Právě tento parametr, který se standardně stanovuje při biochemickém vyšetření krve, tak lékaře často upozorní na to, že má dotyčný potíže s ledvinami.



17.09.2024 12:49

Nedává pozor, nosí špatné zámky? Možná za to může úplně nevhodná svačina


[https://www.vitalia.cz/clanky/nedava-pozor-nosi-spatne-zamky-mozna-za-to-muze-uplne-nevhodna-svacina/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Děti, které snídají málo nebo vůbec a k tomu dostanou nic moc svačinu, na tom mohou být, co se soustředění a únavy týče, hůře než jejich spolužáci. Školní obědy přitom mnohde také nejsou žádné terno a kvalitní domácí večeří se všechno dohnat nedá. Zaměřit se na školní svačiny má proto smysl.

17.09.2024 11:49

Tváří se jako SMS od VZP. Podvodníci se snaží okrást lidi postižené povodněmi


[https://www.vitalia.cz/clanky/tvari-se-jako-sms-od-vzp-podvodnici-se-snazi-okrast-lidi-postizene-podvodnemi/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Kyberšmejdi hledají nové dno, podvodné SMS míří do povodní zasažených oblastí. Všeobecná zdravotní pojišťovna upozorňuje na podvodné zprávy, které slibují lidem výplatu peněz na likvidaci povodňových škod. Uvedená webová stránka je falešná a kyberšmejdi s její pomocí chtějí z lidí získat jejich bankovní přístup.

17.09.2024 06:49

Jak zachránit studnu, kterou zaplavila voda. Při odklízení bahna pozor na drobná poranění kůže


[https://www.vitalia.cz/clanky/jidlo-voda-studne-co-delat-kdyz-opadne-velka-voda/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Značnou část území o víkendu zasáhly povodně vyvolané intenzivním deštěm. V úterý mají srážky ustoupit a lidé se začnou vyrovnávat s následky velké vody. Má to svá pravidla, jak to dělat, aby člověk zbytečně neohrozil zdraví svoje ani svých blízkých.

17.09.2024 06:49

Tajuplné slovo homesharing. Chybí dobrovolníci, kteří by se občas starali o dětské autisty místo rodičů


[https://www.vitalia.cz/clanky/homesharing-autismus-pece-o-postizene-deti-v-nesnazich/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Jednou za měsíc si vyjít na procházku, udělat výlet nebo společně doma vařit. Tak může vypadat sdílená péče o děti či dospělé, kteří mají mentální nebo kombinované postižení. Služba se jmenuje homesharing a stojí na neplacených dobrovolnících. Těch ale v Česku zatím není mnoho.

16.09.2024 16:21

Nemoci, kterých se lidstvo bojí. Vozhřivka, horečka od zvířat, nemoc zkamenělých lidí či ebola


[https://www.vitalia.cz/clanky/nejhorsi-nemoci-sveta/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Zajímá vás, které nemoci jsou považovány za úplně nejhorší na světě? Jaké viry a bakterie dokázaly takřka vyhladit lidstvo a jaká onemocnění lidem způsobovala největší utrpení? Odpovědi jsme pro vás sepsali.

16.09.2024 06:49

Plicní embolie ohrožuje život. Jakmile se objeví typické příznaky, je třeba volat záchranku


[https://www.vitalia.cz/clanky/plicni-embolie-projevy-lecba/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Plicní embolie je zablokování plicní tepny krevní sraženinou, tukem či jiným tělesem. Přívod krve do plic je pak omezen či zastaven, což se projeví náhlou dušností, ostrou bolestí na hrudi, vykašláváním krve a poruchami vědomí. Jakmile se objeví tyto příznaky, je nutné zavolat rychlou záchrannou službu. Úmrtnost je totiž u neléčené plicní embolie velmi vysoká.

16.09.2024 06:49

Sólo rodičům nejen s psychikou pomůže bezplatný program v centru Prahy


[https://www.vitalia.cz/clanky/pomoc-pro-samozivitele-zdarma/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Když se mluví o samoživitelích, zmiňuje se nejčastěji potřeba finanční a materiální pomoci. Podle organizace Aperio to ale zdaleka není to jediné, co potřebují. I proto nyní nabízí možnost registrovat se do podpůrného programu Naberte dech, který jim pomůže i v mnoha dalších ohledech.

13.09.2024 12:28

Rodiny si předávají zápal plic, který se letos šíří víc než jiné roky


[https://www.vitalia.cz/clanky/zapal-plic-mykoplazmata/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Část lidí si neužila léto podle svých představ, protože je skolil zápal plic, a oni tak museli brát několik týdnů antibiotika. Týká se to dětí i dospělých a vlna nemoci se přelila i do školního roku. Přesná čísla o tom, kolik pacientů všeho věku už letos mykoplazmaty onemocnělo, není snadné získat - diagnóza nepatří mezi ty centrálně sledované, jako například chřipka nebo covid.

13.09.2024 08:28

K provádění lobotomie stačil v 50. letech sekáček na led a kladívko. Dnes je ve většině států nelegální


[https://www.vitalia.cz/clanky/lobotomie-metody-historie-dusledky/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Neurochirurgický zákrok označovaný jako lobotomie je dnes vnímán jako nebezpečný a neetický, ve 40. a 50. letech minulého století byl ale označován přímo za zázrak. Operace, při které se vytvořila díra do lebky či prorazila očnice, měla za úkol přerušit spojení mezi frontálním lalokem a zbytkem mozku. Pacienti trpící schizofrenií, psychózou či agresivitou pak byli o poznání klidnější. Mělo to ale háček – mnoho pacientů trpělo závažnými vedlejšími účinky. Úmrtnost se pohybovala kolem dvou procent.





© 2025 - PERPETUM web design