KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'Lupa.cz'Lupa.cz


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Lupa.cz
Listování: předcházející  | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 [ 109 ]  110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 další
Zadání odpovídá celkem 139 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

12.09.2024 15:49

Pozor na mobily, hodinky či elektromobily z rizikových zemí, varuje ve výroční zprávě BIS


[https://www.lupa.cz/aktuality/pozor-na-mobily-hodinky-ci-elektromobily-z-rizikovych-zemi-varuje-ve-vyrocni-zprave-bis/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Aplikace ve smartphonech, chytrých hodinkách, ale i elektromobilech mohou sbírat data o uživatelích. Lidé by tak měli zvažovat, jaká zařízení používají, píše ve své výroční zprávě za rok 2023 Bezpečnostní a informační služba (BIS). Státy přitom podle ní nemají kapacitu prověřovat bezpečnost všech digitálních produktů.



12.09.2024 14:49

Česko není čínsko. IuRe v kampani shání peníze na "dohled nad biometrickým dohledem"


[https://www.lupa.cz/aktuality/cesko-neni-cinsko-iure-v-kampani-shani-penize-na-dohled-nad-biometrickym-dohledem/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Spolek IuRe spustil web Česko není čínsko, na kterém formou kvízu seznamuje veřejnost s automatickým rozpoznáváním tváří: tzv. biometrickým dohledem.

12.09.2024 07:21

Krátké vlny: Draghiho zpráva aneb Plán na oživení telekomunikačního monopolu v EU?


[https://www.lupa.cz/clanky/kratke-vlny-draghiho-zprava-aneb-plan-na-oziveni-telekomunikacniho-monopolu-v-eu/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Pokud by se Draghiho vize naplnily, došlo by na telekomunikačním trhu ke snížení konkurenceschopnosti a k růstu cen s minimálním efektem pro investice.

12.09.2024 06:21

ČT popsala stav své techniky. Na velké inovace nemá peníze


[https://www.lupa.cz/clanky/ct-popsala-stav-sve-techniky-na-velke-inovace-nema-penize/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Česká televize průběžně obnovuje techniku nutnou k vysílání, některé zakázky ale musela zrušit kvůli financím. Citlivým místem je přenosová technika.

11.09.2024 11:21

Weby eDisk a Sledujteto se dohodly s komerčními televizemi


[https://www.lupa.cz/aktuality/uloziste-edisk-a-sledujteto-se-dohodly-s-komercnimi-televizemi/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Asociace komerčních televizí uzavřela dohodu s provozovateli služby eDisk a Sledujteto. Úložiště musí zajistit, aby na nich nebyla dostupná chráněná díla soukromých stanic a uhradit náklady na právní služby. Výměnou za to televize ukončí soudní a exekuční řízení.

11.09.2024 11:21

Univerzity vyvíjejí AI nástroj na odhalování dezinformací


[https://www.lupa.cz/aktuality/univerzity-vyvijeji-ai-nastroj-na-odhalovani-dezinformaci/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Grant 175 milionů korun z Národního plánu obnovy získal společný projekt vysokých škol a několika partnerů na zvyšování odolnosti české společnosti vůči dezinformacím. Peníze podpoří vývoj a využívání nástrojů umělé inteligence odhalující manipulativní tvrzení ve veřejném prostoru nebo zvyšování digitální a mediální gramotnosti. Projektu CEDMO 2.0 NPO se účastní České vysoké učení technické, Univerzita Palackého, Masarykova univerzita, ČTK a server Demagog.cz.

11.09.2024 10:14

Antimonopolní úřad se zabývá působením Seznam.cz na českém trhu


[https://www.lupa.cz/aktuality/antimonopolni-urad-se-zabyva-pusobenim-seznam-cz-na-ceskem-trhu/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zajímat o působení online firmy Seznam.cz na českém trhu. Informaci zveřejnil sám úřad v textu na svém webu, informoval server iRozhlas.cz.

11.09.2024 06:56

Ministerstvo chtělo zeštíhlit Radu ČTÚ, narazilo ale u vládních právníků


[https://www.lupa.cz/clanky/ministerstvo-chtelo-zestihlit-radu-ctu-narazilo-ale-u-vladnich-pravniku/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Novelu zákona o elektronických komunikacích potkal podobný osud jako kyberbezpečnostní zákon. Legislativní rada vlády ho vrátila k přepracováni.

10.09.2024 10:49

Google musí zaplatit 2,4 miliardy eur za zvýhodňování svého srovnávače před konkurencí


[https://www.lupa.cz/aktuality/google-musi-zaplatit-2-4-miliardy-eur-za-zvyhodnovani-sveho-srovnavace-pred-konkurenci/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Soudní dvůr EU ukončil další z vleklých antimonopolních sporů Evropské komise s velkými americkými firmami. Potvrdil pokutu ve výši 2,4 miliardy eur (v přepočtu přes 60 miliard Kč) za zneužití dominance Googlu ve vyhledávání (případ C-48/22 P).

10.09.2024 10:49

MPSV odmítá kritiku kontrolního úřadu za nezvládnutou digitalizaci


[https://www.lupa.cz/aktuality/mpsv-odmita-kritiku-kontrolniho-uradu-za-nezvladnutou-digitalizaci/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss]
Nedokončené klíčové IT projekty v resortu Ministerstva práce a sociálních věcí za posledních pět let kritizoval Nejvyšší kontrolní úřad. Podle něj to vede k tomu, že úředníci v podřízených organizacích, tedy na Úřadu práce a České správě sociálního zabezpečení, musí řadu údajů ručně přepisovat mezi jednotlivými systémy. A občané pak jsou nucení dokládat informace, kterými státní správa již disponuje.





© 2025 - PERPETUM web design